solarfacility

SolarRelax Sayesinde Tesisinizi Çok Daha Rahat Yönetin !

SolarRelax'ın raporlama, arıza bildirimi, loglama ve güvenlik özelliklerine bir göz atın.

Raporlama Özellikleri

Günlük Rapor


Tesislerin günlük üretimi, üretimin parasal karşılığı ve maksimum anlık güç değerlerini içeren rapordur. Bu rapor kullanıcının istemesi halinde günlük olarak kullanıcıya SMS ve E-Posta olarak iletilir.


Aylık Rapor


Tesislerin aylık üretimi, parasal değerleri ve tesislerin karşılaştırmalı üretim listesini içeren rapordur. Kullanıcının istemesi halinde aylık olarak kullanıcıya E-Posta ile gönderilir.


Invertör Analiz Raporu


Tesisler günlük üretimini tamamladıktan sonra tesisteki tüm invertörler gücüne ve string sayısına göre diğer invertörler ile karşılaştırılıp az üretim yapan invertörler yetkili kişiye E-Posta ile gönderilir.


Arıza Bildirimi

SolarRelax arıza bildirimi sayesinde tesisinizdeki arızalardan anında haberiniz olsun !

  •  SolarRelax sizin yerinize tesisinizi sürekli denetleyerek herhangi bir arızayı size SMS ve E-Posta ile anında bildirir.
  •  Arıza bildirimlerinizi istediğiniz arıza tipine ve cihaza göre özelleştirebilirsiniz.
  •  SolarRelax ile bir bakışta tesisinizde arıza olup olmadığını ve tesislerinizin ne kadar üretim yaptığını görebilirsiniz.

Güvenlik ve Kullanıcı Yetkilendirme

  •  SolarRelax yetkilendirme sistemi sayesinde tesisiniz ile ilgili bilgilere sadece yetki verdiğiniz kullanıcılar ulaşabilir.
  •  Yönetici, Sorumlu, Kullanıcı, Teknik olmak üzere 4 kullanıcı tipi seviyesi vardır.
  •  Bu yetkilere ek olarak isterseniz kullanıcının hangi tesisleri görebileceğini belirleyebilirsiniz. Kullanıcıların tesis toplam üretimini veya üretimin parasal karşılığını görmesini engelleyebilirsiniz.

Sistemin Diğer Özellikleri

Otomatik ve Elle Arıza, Bakım Temizlik Kaydı


Tesisinizde oluşan invertör arızaları SolarRelax tarafından otomatik olarak kaydedilir. Bunlara istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Invertör dışındaki arızaları el ile girerek arızanın giderilip giderilmediğini belirleyebilir, tesisinizdeki bakım ve temizlik kayıtlarını SolarRelax üzerinde tutarak takip edebilirisiniz.


Demirbaş, Emanet, Yedek Parça Takibi


Tesisinizdeki tüm envanteri SolarRelax kullanarak takip edebilirsiniz. SolarRelax sayesinde tesisinizin demirbaş kaydını yapabilir verdiğiniz emanetleri takip edebilirisiniz. Ayrıca yedek parça takip sistemi sayesinde alınan yedek parçaların faturalarını ve adetlerini SolarRelax üzerinde tutabilirsiniz. Bu parçaları gerektiğinde istediğiniz tesiste kullanarak SolarRelax üzerinden bu kullanımı rapor halinde görebilirisiniz.


Üretim Tahmini (BETA)


SolarRelax geçmişteki üretimlerinizi, gelecekteki hava durumunu ve gün süresini hesaba katarak gelecek ay içerisinde ne kadar gelir sağlayacağınızı size bir öngörü olarak sunabilir.


Anlık, Günlük, Haftalık Hava Durumu Bilgisi


SolarRelax ile tesisinizin bulunduğu konumun anlık, günlük, haftalık hava durumu bilgisini görüp. Üretim durumu ile birlikte değerlendirebilirsiniz.